Szakmai gyakorlat
Szakmai gyakorlat
A sportszervező szakos hallgatóknak három féléven keresztül sportszakmai gyakorlatot kell teljesíteniük. Az ajánlott tanterv szerint ezek ideje a 2., 3. és 4. félév, de minden félévben meghirdetésre kerül valamennyi kurzus.
A szakmai gyakorlat elsődleges célja, hogy a hallgatók egy, a sport valamely területén működő szervezet munkáját megismerjék, abba bekapcsolódjanak, szervezési, adminisztrációs, esetleg kutatási jellegű feladatot végezzenek.
A szakmai gyakorlóhelyként választható szervezet-típusok:
- sportegyesület
- sportági vagy egyéb sportszövetség
- sportvállalkozás
- cég, vállalkozás sporttevékenységet szervező részlege
- sportigazgatási szervezet, önkormányzat
- nemzetközi sportszervezet
- sportrendezvény szervezőbizottsága
- sportlétesítmény-üzemeltető szervezet
A gyakorlóhelyet a hallgató – kapcsolatai, ismeretségei, sportmúltja révén – maga is javasolhatja, az esetek nagy részében ezt el is fogadjuk. A másik lehetőség, hogy a félévek elején, a tanszék által szervezett és felajánlott gyakorlóhelyek közül választ a hallgató, esetleg a tanszékkel közösen kérnek fel egy sportszervezetet a hallgató fogadására, akkor is, ha a kínálati listában az nem szerepel. A gyakorlat feltétele az egyetem és a fogadó szervezet közötti együttműködési megállapodás létrejötte, valamint a sportszervezet részéről egy befogadó nyilatkozat aláírása.
A szakmai gyakorlat félévenként 90 órát tesz ki, rugalmasan, a hallgató és a gyakorlóhely megállapodása szerinti ütemezésben. A munkát a félév kezdetétől 2016. január 15-ig lehet teljesíteni, kivételes esetben ettől el lehet térni, megbeszélés alapján.
Minden hallgatónak van egy belső gyakorlatvezetője a tanszék oktatói közül, aki a munkáját segíti, irányítja és félév végén értékeli. A gyakorlati jegy megszerzésének elengedhetetlen feltétele a gyakorlóhely írásbeli értékelése, valamint egy beszámoló dolgozat készítése, amelynek pontos tartalmát a hallgató a gyakorlatvezetővel egyezteti.