Átadták az ELTE pedagógusképzési díjait

2025.01.06.
Átadták az ELTE pedagógusképzési díjait
A többéves kiemelkedő teljesítményért járó elismerést idén 15-en vehették át Borhy László rektortól. Az ELTE PPK-ról Pajor Gabriella és Széchényi Ágnes Virág munkáját díjazták.

December 12-én már negyedik alkalommal adták át az ELTE Pedagógusképzéséért Díjat és Elismerő Oklevelet. A Pedagógusképzési és Pedagógus-továbbképzési Tanács azoknak az oktatóknak, hivatali munkatársaknak, gyakorlóintézményi és partnerintézményi pedagógusoknak, valamint hallgatóknak adományoz elismerést, akik kiemelkedő munkát végeznek egyetemünk pedagógusképzéséért, hozzájárulva ahhoz, hogy az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tovább nőjön a pedagógusképzés elismertsége, presztízse.

ELTE Pedagógusképzéséért Elismerő Oklevél - oktató kategóriában elismerést vehetett át Pajor Gabriella, a PPK Pszichológiai Intézet adjunktusa, a Tanácsadás- és Iskolapszichológia Tanszék oktatója, aki a tanárképzés felelőse a Pszichológia Intézetben. Pajor Gabriella évtizedek óta a tagja annak a szakmai körnek, amelyik a tanárképzés megújításának és szakmai színvonalának emelésén dolgozik. Az elmúlt években vezető szerepet vállalt a pályaszocializációs gyakorlatok rendszerének a kialakításában. Személyes meggyőző erejének köszönhető, hogy a Pszichológiai Intézetben több tanszék oktatója kapcsolódott a tanárképzéshez, ami új szakmai szempontok beemelését is hozta a képzésbe. Kezdeményezésére alakult, és jelenleg vezetője a Pszichológiai Intézet Tanárképzési Centrumának, amely szakmai fórumot és közösséget teremt a tanárképzésben szerepet vállaló oktatók számára. A hallgatói munkákra adott visszajelzései, értékelései személyre szabottan támogatják a hallgatók szakmai tanulását. Személyes motivációja példaértékű kollégái és a tanárjelölt hallgatók számára egyaránt

Hallgató kategóriában ELTE Pedagógusképzéséért Elismerő Oklevéllel díjazták Széchényi Ágnes Virágot, aki az elmúlt három évben kiemelkedő szereplője volt a hallgatói érdeképviseletnek. Munkáját két karon, a Pedagógiai és Pszichológiai Karon és a Természettudományi Karon folytatta és folytatja jelenleg is. Sok időt fordít szakmai fejlődésére, hogy a lehető legjobb felkészültséggel láthassa el az érdekképviseleti munkáját. Részt vett az EDUCATIO és az ELTEfeszt szervezésében és lebonyolításában. 2022 óta aktív tagja a TTK HÖK Mentorrendszerének, melynek fő célja az elsőéves hallgatók segítése és integrálása az egyetemi életbe. A rendszer keretein belül két évig mentorként, egy évig pedig aTanárképzési szakterület mentorfelelőseként segítette a tanárszakos gólyákat. Jelenleg ő a Tanárképző Központ Digitális Nagyköveti Programjának egyik nagykövete. Munkáját mindig teljes odaadással, a tőle telhető legmagasabb szakmai színvonalon végezte és végzi jelenleg is.

Az ELTE további díjazottjairól itt olvashat.